Skip Navigation Links


دوره ی تحصیل سریع پژوهش (Rapid Research Education; RRE)

آیین نامه RRE

مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان به عنوان اولین (1) مرکز‌ پژوهش‌های دانشجویی پزشکی در ایران، همواره به دنبال ایجاد فرصت‌های متنوعی بوده تا دانشجویان برای انجام پژوهش تربیت گردند (2). یکی از مؤثرترین این فرآیندها تحصیل سریع پژوهش است که برای نخستین بار در مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1386 به پیشنهاد سرپرست وقت مرکز خانم دکتر پاسالار اجرا شد. در دوره‌ی اول تعداد قابل قبولی دوره‌ی RRE با موضوعات متنوعی مثل چشم‌پزشکی، رادیولوژی، غدد و متابولیسم، کانسر، ENTو ... پیگیری شد و بیش از 20 طرح موفق به تصویب در شورای پژوهشی گردید (3) در دوره‌ی RRE؛ دانشجویان مراحل انجام پژوهش را از ابتدای ایده پردازی و نوشتن پروپوزال، تا انجام عملی پروژه، نوشتن گزارش نهایی و مقاله‌نویسی فرا می‌گیرند. در این فرآیند تربیت پژوهشگران در ضمن برگزاری کارگاه‌ها، به شیوه‌ی learning by doing حین انجام عملی کارها صورت می‌پذیرد. در حقیقت، ارتباط دانشجویان متقاضی RREبا مراکز تحقیقات از طریق مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان صورت می‌پذیرد و این ارتباط از طریق منتورهای با تجربه برای انجام پژوهش‌های موفق تحکیم می‌گردد.
این دوره برای دانشجویان دوره دکترای حرفه‌ای عمومی پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران که در چهارسال نخست دوران تحصیل هستند و نیز دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران که یکسال تا پایان تحصیل آن‌ها باقی مانده، درنظر گرفته شده است.

علاقمندان می‌توانند برای ثبت نام از تاریخ یکم آبان ‌ماه 1393 به واحد مرکزی و نزد خانم اکبری مسئول RRE مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان مراجعه کرده و با تحویل کپی کارت دانشجویی رزرو نمایند.

رفرنس ها:
(1) تأسیس شده در سال 1372 خورشیدی (1993 میلادی)
(2) Shakiba B, Irani S, Salmasian H. A jumpstart for student researchers in Iran. Lancet 2007; 369(9568): 1167-8.
(3) Mollazadeh-Moghaddam K, Jamali A, Adili-Aghdam F, Pasalar P, Larijani B. Rapid research education for medical science students. The Lancet 2013; 381(9873): 1184.
 

با سپاس فراوان

ارادتمند

مانی بیگی

دبیرکل مرکز پژوهش های علمی دانشجویان


bt kargah1 .jpg

کارگاه های آموزشی


Language Academy.jpg

آکادمی زبان


bt anjoman1 .jpg

انجمن های علمی ا


bt pajouda1 .jpg

فصلنامه پژودا  


bt RRE bt1.jpg

RRE


 bt tumsrd1 .jpg

TUMS-RD

اسلاید های کارگاه های آموزشی

تالار افتخارات

گالری عکس


 


جستجو در سايت:

© سايت مركز رشد استعدادهاي درخشان - 1387 - RayanPajouh