۸۸۹۸۹۱۶۱-۴
اطلاعیه
سومین روز مدرسه تابستانی بین المللی پزشکی در فوریت و بلایا نیز برگزار شد
مدرسه تابستانی بین المللی پزشکی در فوریت و بلایا MIE 2016 از شنبه 6 شهریور در مرکز پژوهش های علمی دانشجویان آغاز به کار کرد و شرکت کنندگان در این روزها ارزيابي خطر و برنامه ی پاسخ به فوریت ها و بلایا (EOP) را آموزش دیدند.
1395/6/10   0
 مدرسه تابستانی بین المللی پزشکی در فوریت و بلایا (MIE 2016) تحت نظارت مرکز پژوهش های علمی دانشجویان، موسسه سلامت و با همکاری اقای دکتر علی اردلان، مدیر گروه سلامت در بلایا و فوریت ها به عنوان دبیر علمی و همچنین همکاری دانشجویان PhD و MPH از روز شنبه 6 شهریور ماه 1395 آغاز به کار کرد.
در روز یکشنبه 7 شهریور ماه اولین جلسه آکادمیک خود را با ارایه نمایی کلی از دوره توسط آقای دکتر مرادیان و خانم رستگار فر آغاز کرد. در بخشی دیگر از برنامه های این روز شرکت کنندگان با بهره مندی از تجربیات آقای دکتر بهداد قریب و خانم Virinda Dar که سابقه حضور فعال در زمینه مدیریت فجایع طبیعی و انسانی داشته اند، درک عمیق و روشنی از مفهوم مدیریت بحران پیدا کردند.   
دومين روز این مدرسه بين المللي، صبح روز دوشنبه هشتم شهريور به موضوع ارزيابي خطر بيمارستان اختصاص داشت.  شركت كنندگان در بخش اول به بازديد از بيمارستان مركز قلب تهران پرداختند، اين بازديد شامل ارزيابي مقاومت سازه اي و غير سازه اي و اجزاي مختلف مقاوم سازي مراكزي كه براي درمان استفاده ميشوند و همچنين آشنايي با اقدامات برنامه ريزي شده براي زمان زلزله ، آتش سوزي و ساير بلاياي طبيعي بود . در بخش دوم برنامه آقاي دكتر Mehmet Akdogan از سازمان UN Habitat به آموزش ارزيابي خطر به شركت كنندگان در قالب کار گروهي پرداختند.
در سومین روز برگزاری، برنامه ی پاسخ به فوریت ها و بلایا (EOP) آموزش داده شد، روز سه شنبه 9 شهریور ماه شرکت کنندگان در مرکز مدیریت بحران منطقه ۶ شهرداری تهران واقع در پارک لاله حاضر شدند. در اولین بخش از برنامه خانم دکتر رستگار فر به معرفی اجمالی این برنامه پرداخت و در ادامه، درباره کارکرد های فاز آمادگی توضیحاتی را به همراه برنامه های عملی در قالب بازی های طراحی شده ارایه داد.
سپس آقای محمد رضا رستگار، مدرس بین المللی اورژانس و عضو موسسه مدیریت بلایا به آموزش فاز پیش بیمارستانی این برنامه پرداخت؛ در این بخش از برنامه آموزش تریاژ و انتقال مصدوم به آمبولانس و آموزش استفاده از تجهیزات آمبولانس به صورت عملی با بهره گیری از آمبولانس مستقر در محل ارایه گردید. در پایان، خانم دکتر  Rashmi Sharma  عضو سازمان پزشکان بدون مرز از نپال به بیان تجربیات ارزشمند و مفید خویش در زمینه چالش های پزشکی در طی بلایای انسانی و طبیعی پرداخت که نقش به سزایی در ملموس سازی آموخته های شرکت کنندگان داشت.
این مدرسه تابستانی تا تاریخ ۱۲ شهریور به کار خود ادامه خواهد داد.

  
  
  
نظرات کاربران:
شما هم نظر خود را مطرح کنید:
نام(اختیاری):
آدرس پست الکترونیکی(اختیاری):