۸۸۹۸۹۱۶۱-۴
اطلاعیه ها
قابل توجه متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 97-1396
دانشجویان استعدادهای درخشان متقاضی شرکت در کارشناسی ارشد بدون آزمون97-96، براساس ابلاغ جدید معاون آموزشی، فقط مجاز به انتخاب رشته های همنام می باشند. در غیر اینصورت می بایست از شرایط با آزمون استفاده کنند.
1395/11/26   0
 زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 96 (سال تحصیلی97-96) رشته های گروه پزشکی وزارت بهداشت از تاریخ 1 الی 15 اسفند ماه 95 خواهد بود.
با توجه به اینکه در آزمون سال 96، تغییراتی در نحوه پذیرش متقاضیان استفاده از آئین نامه "تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان رتبه برتر در مقاطع بالاتر" استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون صورت پذیرفته، متقاضیان به  نکات زیر توجه فرمایید:
1-کلیه واجدین شرایط، می بایست دفترچه راهنمای ثبت نام و اطلاعیه های بعدی مرکز سنجش آموزش پزشکی را مطالعه کنند. دفترچه راهنمای آزمون پیش از شروع ثبت نام، از تاریخ 20/11/95 از طریق پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس : htpp://sanjeshp.ir   قابل دریافت می باشد.
2-کلیه متقاضیان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون، الزاماً می بایست همزمان با سایر داوطلبان در اسفندماه ثبت نام را انجام داده و کد رهگیری دریافت کنند.
3-متقاضیان بدون آزمون، برخلاف دوره های گذشته، می بایست همزمان با داوطلبان عادی و استعداد درخشان با آزمون، در زمان تعیین شده طبق جدول زمان بندی دفترچه راهنمای ثبت نام برای انتخاب رشته محل، اقدام کنند.
4- با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در جلسه شورای معین شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت متبوع مورخ 16/12/94 ، بدین وسیله بند 8-2 ماده 2 (موضوع پذیرش بدون آزمون از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد) "آیین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر تحصیلی" مصوب 21/10/89 به شرح ذیل اصلاح شد و برای پذیرش دانشجو از سال تحصیلی 97-96 اجرا خواهد شد:
اصلاحیه بند 8-2 ماده2: "دانشجوی ممتاز هر رشته تحصیلی مجاز است فقط در مقطع بالاتر رشته همنام، به تحصیل بپردازد و در صورتی که در مقطع کارشناسی ارشد، رشته همنام رشته تحصیلی مقطع قبلی وجود نداشته باشد، سهمیه 10% بدون آزمون حذف و به 20% سهمیه پذیرش با آزمون تبدیل می شود. در این صورت شرکت در آزمون و کسب حداقل90 % نمره آخرین فرد پذیرفته شده آزاد در رشته/ محل مورد تقاضا الزامی خواهد شد."
متقاضیان استعداد درخشان بدون آزمون، براساس ابلاغ جدید معاون آموزشی ،فقط مجاز به انتخاب رشته های همنام می باشند. در غیر اینصورت می بایست از شرایط با آزمون استفاده کنند.
جدول رشته های همنام
5-متقاضیان واجد شرایط پس از ثبت نام در اسفند ماه و انتخاب رشته محل در زمان مقرر می بایست از تاریخ 1/5/96 لغایت14/5/96 به همراه مدارک مورد نیاز، جهت انجام مراحل مربوطه و معرفی، به مرکز رشد استعدادهای درخشان مراجعه نمایند.

  
  
  
نظرات کاربران:
شما هم نظر خود را مطرح کنید:
نام(اختیاری):
آدرس پست الکترونیکی(اختیاری):