۸۸۹۸۹۱۶۱-۴
اطلاعیه ها
ژورنال‌کلاب هفتگی «بیماری آلزایمر»
انجمن INRP ژورنال‌کلاب هفتگی «بیماری آلزایمر» را روز دوشنبه ۱۳ آذرماه ساعت ۱۵ تا ۱۷ در محل مرکز پژوهش‌های دانشجویی برگزار می کند.
1396/9/12   0
بیماری آلزایمر شایع‌ترین علت زوال عقل است که حدود ۱۵٪ افراد بالای ۶۵ سال، و ۴۵٪ افراد بالای ۸۵ سال را درگیر می‌کند. متاسفانه علی‌رغم پیشرفت‌های چشم‌گیر در تشخیص و بررسی ساز و کارهای ایجاد آن، هنوز درمانی برای آن وجود ندارد و اغلب مبتلایان ۵ تا ۱۰ سال پس از شروع زوال عقل به علت عوارض ناشی از بیماری (مانند عفونت‌های ریوی) فوت می‌کنند. متاسفانه این بیماری با اختلال در عملکرد روزمره فرد مبتلا نیز همراه است و بخش‌های متنوعی از شناخت از جمله حافظه، روابط اجتماعی، و حتی انجام دادن کارهای روزمره را مختل می‌سازد.
با توجه به اهمیت این بیماری و رویکرد فعلی جهانی به صورت افزایش تحقیقات در زمینه آن، انجمن میان‌رشته‌ای علوم اعصاب (INRP) در نظر دارد تا ژورنال‌کلاب هفتگی با موضوعیت «بیماری آلزایمر» برگزار کند. در این ژورنال‌کلاب‌ها تلاش خواهد شد تا دانش و توان تحقیقاتی افراد شرکت‌کننده افزایش یابد. در انتها، پروژه‌های تحقیقاتی در زمینه بیماری تعریف و انجام خواهد شد. اولین جلسه این کارگاه دوشنبه ۱۳ام آذر ساعت ۱۵ تا ۱۷ در محل مرکز پژوهش‌های دانشجویی برگزار خواهد شد. جهت اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام neuroinrp@ مراجعه کنید.

توجه : جلسه اول این ژونال کلاب استثنائاً روز دوشنبه برگزار می شود و جلسات بعدی مطابق زمان اعلام شده در پوستر، روزهای یکشنبه خواهد بود.
  
  
  
نظرات کاربران:
شما هم نظر خود را مطرح کنید:
نام(اختیاری):
آدرس پست الکترونیکی(اختیاری):