۸۸۹۸۹۱۶۱-۴
اطلاعیه ها
گزارشی کوتاه از برنامه‌ی تبادل دانشجویی دانشکده‌ی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 97
مسئول برنامه تبادل دانشجویی انجمن دانشجویان داروسازی ایران گزارشی از این برنامه که هر ساله با هدف تبادل آموزش و پژوهش و با همکاری مرکز پژوهش های علمی دانشجویان برگزار می شود، ارائه کرد.
1398/1/25   0
لیلا ملکی، دانشجوی رشته ی داروسازی و مسئول برنامه تبادل دانشجویی انجمن دانشجویان داروسازی ایران (ایفسا) (Exchange) گزارشی از این برنامه در سال 97 ارائه داد:
سال گذشته، دانشکده‌ی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران میزبان 6 دانشجوی خارجی بود. برنامه‌ی تبادل دانشجویی (SEP) توسط فدراسیون بین‌المللی دانشجویان داروسازی ممکن شده‌ است و به دانشجویان عضو این سازمان امکان می‌دهد تا به سایر کشورها رفته و علاوه بر تعاملات آموزشی و پژوهشی با فرهنگ ها و جوامع دیگز نیز آشنا شوند.
 دانشکده‌ی داروسازی دوره‌های کارآموزی در زمینه‌های داروسازی بالینی (فارماکوتراپی)، فارماکوگنوزی (گیاهان دارویی)، فارماکولوژی، سم‌شناسی و اقتصاد دارو را ارائه می‌دهد. این برنامه توسط انجمن دانشجویان داروسازی ایران (IPHSA) و تحت نظارت مرکز پژوهش های علمی دانشجویان و با حمایت خانم دکتر پاسالار اداره می‌شود.
 دانشجویان مهمان در خوابگاه دانشگاه مسقر می‌شوند و در طول این برنامه علاوه بر آموزش های علمی از برنامه های فرهنگی و اجتماعی نیز بهره مند می شوند.
در گزارشی کوتاه اطلاعاتی در خصوص تجربیات این دانشجویان مهمان ارائه می دهم:
فارماکوتراپی (داروسازی بالینی)
در سال پیش4 دانشجو از کشورهای فرانسه، پرتغال، اسلواکی و اسلوانی داشتیم و این بخش از برنامه در دو بیمارستان شریعتی و سینا شکل گرفت. دانشجویان در بیمارستان سینا، در راندهای بیمارستانی روزانه در ICU زیر نظر پروفسور مجتبی مجتهدزاده شرکت کردند. پروفسور مجتهدزاده داروساز بالینی و متخصص در داروهای بخش مراقبت‌های ویژه هستند. در بیمارستان شریعتی دانشجویان در راندهای بیمارستانی روزانه در بخش نورولوژی و جراحی عصبی زیر نظر دکتر نیایش محبی، استاد یار داروسازی بالینی شرکت کردند. آن‌ها در طول بازدیدشان علاوه بر بیمارستان‌های از برخی از داروخانه‌ها نیز بازدید کردند.
فارماکولوژی و سم‌شناسی
سال 97 ما یک دانشجو از فنلاند در زمینه‌ی سم‌شناسی زیر نظر دکتر محمد عبداللهی، استاد سم‌شناسی و رئیس مرکز تحقیقات داروسازی داشتیم. او از بسیاری از آزمایشگاه‌های دانشکده‌ی داروسازی و همین طور از مرکز اطلاعات سم‌شناسی و دارو بازدید داشت.
دانشجوی دوست‌داشتنی ما، Maria Ahnonen، از فنلاند می‌گوید:" من هنگامی که به تهران رسیدم هدفم تمرکز بیشتر بر روی زمینه‌ی سم‌شناسی بود. دکتر عبداللهی و سایر همکارانشان آن قدر گرم با من رفتار کردند که من در طول اقامتم احساس کردم مهمانی ویژه هستم. من خوش‌شانس بودم که با تعدادی از دانشحویان داروسازی محلی نیز آشنا شدم. بر اساس تجربه‌ام می‌توانم تهران (و در کل ایران) را به دانشجویان ماجراجو و با انگیزه از تمام جهان که ذهنی باز دارند پیشنهاد کنم".
فارماکوگنوزی
یک دانشجوی خارجی از عراق، در این برنامه شرکت کرد. این دانشجو یک برنامه‌ی دو هفته‌ای را زیر نظر دکتر حمیدرضا ادهمی، استاد فارماکوگنوزی و رئیس امور بین‌الملل گذراند. در طول بازدیدش از ایران او توانست به مدت دو هفته در یکی از آزمایشگاه‌های فارماکوگنوزی کار کند.

  
  
        
نظرات کاربران:
شما هم نظر خود را مطرح کنید:
نام(اختیاری):
آدرس پست الکترونیکی(اختیاری):