۸۸۹۸۹۱۶۱-۴
اطلاعیه ها


 همه ساله از اواخر آبان ماه خبر ثبت نام المپیادهای علمی دانشجویی از طریق درج در سامانه مرکز رشد استعدادهای درخشان و نصب پوستر و اطلاعیه در تمامی دانشکده ها و بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز می گردد. ثبت نام دانشجویان از طریق سامانه ثبت نام المیپاد علمی به آدرس http://registeretdc.tums.ac.ir  و در تاریخ های اعلام شده در سایت مرکز رشد استعدادهای درخشان صورت می گیرد، پس از ثبت نام  چندین جلسه کلاس جهت آشنایی دانشجویان  با حیطه های اتنخابی آن ها برگزار می گردد که تمام متقاضیان شرکت در المپیاد باید در این کلاس ها حضور یابند. با توجه به اینکه در سالهای اخیر المپیاد به صورت آمایشی(منطقه ای) برگزار شده است، مراحل انفرادی و گروهی در حوزه ای که وزارت بهداشت تعیین می کند انجام می گیرد. سال های گذشته آزمون غربالگری در سطح دانشگاه برگزار می شد و در هر حیطه ۱۰ نفر جهت آزمون کشوری معرفی می شدند. این نفرات در آزمون انفرادی و گروهی شرکت می کردند.
امسال افراد متقاضی پس از ثبت توسط کارشناس در سامانه وزارت بهداشت در آزمون هماهنگ کشوری شرکت می نمایند و پس از آن منتخبی به مرحله بعدی را ه می یابند. تعداد نفرات شرکت کننده علوم پزشکی تهران بالغ بر ۵۰۰ نفر می باشد.
با توجه به دستور وزرات بهداشت المیپادهای علمی دانشجویی در پنج حیطه زیر برگزار می شود:
  1. تفکر علمی در علوم پایه
  2.  مدیریت نظام سلامت
  3. استدلال بالینی
  4. آموزش پزشکی 
  5. فلسفه پزشکی 
برای آنکه دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز بتوانند در المپیادهای علمی شرکت نمایند حیطه ششمی به نام کارآفرینی در بستر دانشگاههای هزاره سوم نیز تعریف و تبیین شده است.
قابل ذکر است که :
  • منابع هر حیطه با توجه موضوع انتخابی از طرف وزارت بهداشت هرساله تغییر می کند..
  • دانشجویانی که در المپیاد رتبه ۱ تا ۳ را کسب نمایند به شرط دارا بودن شرط معدل استعداد درخشان محسوب می شوند و میتوانند از تسهیلات آن استفاده نمایند.
  • تمامی دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی میتوانند در المپیاد شرکت نمایند.
  • دانشجویان در یک حیطه حائز رتبه اول شوند در المپیاد دوره بعد نمیتوانند درآن حیطه شرکت نمایند

بسته های آموزشی آرمان :
آرمان، مجموعه‌ای آموزشی است که به منظور آمادگی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور برای شرکت در المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی در سال ۹۵ طراحی و در قالب آموزش الکترونیکی و آنلاین اجرا شد. این مجموعه به سفارش مرکز رشد استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی تهران و توسط شرکت اَوِسِن با همکاری دانشجویان و مدال‌آوران دوره‌های پیشین این المپیاد علمی تهیه شده است.  در سال ۹۶ به منظور دسترسی آسان‌تر و همگانی این مجموعه در قالب فایل‌های قابل دانلود و به صورت رایگان برای استفاده عموم  دانشجویان علوم پزشکی در قالب حیطه‌ها و دوره‌های مختلف المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی، بر روی سایت مرکز رشد استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار گرفته است. 


اخبار المپياد، محتواهای آموزشی، اطلاع رسانی همايش ها و كلاسهای آمادگی و ساير فعاليت های مربوطه را می توانید از کانال تلگرامی "مركز المپيادهای علمي دانشگاه علوم پزشكی تهران" به آدرس زیر دنبال كنيد. http://t.me/olympiad_tums